Sıcak ve Rahat Bir Ev için Kış Aydınlatma Fikirleri • Bütçe Dekoratörü

Sıcak ve Rahat Bir Ev için Kış Aydınlatma Fikirleri • Bütçe Dekoratörü

 

Evinizde doğru kış aydınlatmasının soğuk bir kış akşamını nasıl özel bir şeye dönüştürebileceğini hiç fark ettiniz mi? Sanki kışın soğuğundan dolayı içeride sıkışıp kalmak yerine, rahat bir gece geçirmeyi seçiyormuşsunuz gibi, içeride kalmanın daha keyifli olmasını sağlayabilir.

Doğru aydınlatmayla kış dekorunuz tamamen dönüştürülebilir. Ve tahmin et ne oldu? Oraya ulaşmak için fazla harcamanıza gerek yok. İlham almak için bu bütçeye uygun kış aydınlatma fikirlerine ve ipuçlarına göz atın.

Kış için en iyi ampuller

O halde ampullerden konuşalım. Özellikle konu alanınızı ısıtmak olduğunda, tüm ampuller eşit şekilde üretilmemiştir. Ortam ve görev ışıkları gibi farklı aydınlatma türlerini karıştırmak gerçekten ruh halinizi belirleyebilir. Enerji tasarrufu için LED’ler tercihinizdir, ancak o rahat ışıltıyı istiyorsanız akkor ampuller arkadaşınızdır. Unutmayın, her şey o sıcak, davetkar ışıkla ilgili; sert değil, yumuşak düşünün! Karar veremiyor musun? Her zaman var renk değiştiren ampuller böylece ihtiyaçlarınız ne olursa olsun onu değiştirmeye karar verebilirsiniz!

renk değiştiren ampullerin ürün resmi
Fotoğraf kaynağı: Amazon

Ampullerin türleri ve çeşitli parlaklık düzeyleri hakkında ayrıntılı bir genel bakış için, Wayfair çok faydalı bir rehberi var.

SAD için ışık terapisi

Günlerin kısalması nedeniyle biraz moraliniz bozuldu mu? Yalnız değilsiniz; mevsimsel depresyon ____’yı etkiler. Hüzünlü olsun ya da olmasın çoğumuz kış hüznünü yaşarız. Ancak bunun için bir tüyo var; ışık terapisi! Bu ışıkların amacı, günlerin kısalması nedeniyle beyninizin ve vücudunuzun mahrum kaldığı güneş ışığını taklit etmektir. Küçük bir güneş ışığı dilimi gibidirler, beyninizi açık havanın tadını çıkardığını düşünmesi için kandırırlar. Cidden, oyunun kurallarını değiştirebilirler. SAD ile mücadele etmek için özel olarak bir şeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, göz atın Bu makale Mayo Kliniği tarafından birini seçme konusunda rehberlik için.

Güneşi taklit eden bir başka yeni, trend seçenek ise gün batımı projeksiyon lambası. Bunlar ışık terapisi kutularının kanıtlanmış faydalarını sunmuyor, kesinlikle bir odanın rahat kış havasını arttırıyorlar.

gün batımı projeksiyon lambalarının dört farklı rengi
Fotoğraf kaynağı: Etsy

Dekoratif kış aydınlatma fikirleri

Bu basit dekor değişimlerinden veya eklemelerden bazıları evinizin atmosferinde büyük bir fark yaratabilir. Çoğunlukla basit ve kurulumu kolay takaslara odaklanmak istedim. Bazıları geçicidir, bazıları ise hayatınızda biraz ekstra rahatlığa ihtiyaç duyduğunuz her an için tüm yıl boyunca ayakta kalabilir.

Dize ışıkları

Dize ışıklarının sadece tatiller için olduğunu kim söylüyor? Bunları kitaplığınızın veya aynanızın etrafına asın ve odanızın büyülü bir alana dönüşmesini izleyin.

Sıcak ve Rahat Bir Ev için Kış Aydınlatma Fikirleri • Bütçe Dekoratörü
Fotoğraf kaynağı: Wayfair

İşte kışın sıcak ve rahat bir ortam için en sevdiğim dize ışıklarından bazıları.


Fenerler ve mumlar

Hiçbir şey fenerlerin ve mumların klasik çekiciliğini yenemez. Soğuk bir gecede sıcak bir kucaklaşma gibiler. Öğrenmek kendi mumlarını yap hem kendinize eğlenceli bir kış teknesi edinmiş olursunuz Ve dekor!

Kendin Yap Mumlar - Yeni Başlayanlar İçin Mum Yapımı Nasıl Yapılır!
Fotoğraf kaynağı: Aşk ve Tadilat

DIY aydınlatma projeleri

Evinizin ambiyansını kış için dönüştürme görevinizde, kendi DIY aydınlatma armatürlerinizi yaratma fırsatını değerlendirin. Süper basit bir proje için ikinci el bir mağazayı ucuza çevirin aydınlatma armatürü bunun gibi güzel bir mumluğa dönüşmek için.İkinci El Mağaza Upcycle - Işık Armatürlü Zarif Mumluk

DIY şömine

Kışın en iyi aydınlatma, kesinlikle ateşten gelir. Biraz yenilenmeye ihtiyacınız varsa, buradaki kendin yap şömine makyaj fikirlerimize göz atın. Şömineniz yoksa sahte bir şömine yapmayı öğrenin ve kolay DIY şömine projemizle aynı harika şömine ortamını yaratın.

DIY Sahte Şömine

LED şerit ışıklarını takın

LED şeritleri de unutmayalım; bunlar son derece çok yönlü ve şu sıralar çok moda. Dolapların altında, merdivenlerde, televizyonun arkasında; adını siz koyun. İşte bu konuda hızlı bir kılavuz LED şerit ışıkların takılması başlamanıza yardımcı olmak için. Bu deniz mavisi eğlenceli bir renk tonuyken, sıcak beyaz, mekanınızı rahat bir kış sığınağına dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

LED Işık Şeritleri Nasıl Kurulur

Bu kış aydınlatmanızı rahatlatacak daha fazla fikir için şu harika ipuçlarına göz atın: Apartman Terapisi Ve HGTV

Kendi rahat kış aydınlatma yolculuğunuza çıkın

Pekala, şimdi bu aydınlatma fikirleriyle oynama sırası sizde. Karıştırın ve eşleştirin, yeni bir şey deneyin ve bunun alanınızın hissini nasıl değiştirdiğini görün. İster bir mumun romantik titremesi, isterse bir LED şeridin pratik parıltısı olsun, evinizin her köşesine ve bucağına uygun bir şeyler vardır. Ve eğer evinizi rahatlatmanın daha fazla yolunu arıyorsanız neden bu harika gönderilere göz atmıyorsunuz? DIY Kalın Atma Battaniyeleri, Sıfır Dolar DekorasyonVe Ev Kahve Barı Fikirleri? Haydi, kışınızı biraz daha parlak hale getirin!


About admin

Check Also

Büyük Boy Saç Tokası Nasıl Yapılır

Büyük Boy Saç Tokası Nasıl Yapılır

Bu yazı size tarafından getirildi Bahçe Sevinci. Büyük boy bir saç tokası mükemmel, zahmetsiz bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir