Evinizi Misafirler İçin Nasıl Hazırlayabilirsiniz? • Bütçe Dekoratörü

Evinizi Misafirler İçin Nasıl Hazırlayabilirsiniz? • Bütçe Dekoratörü

Bu yıl tatillere ev sahipliği yapıyor musunuz? Bu tatil ev sahipliği ipuçlarını isteyeceksiniz. Tatil buluşmalarına ev sahipliği yapan kişi olmak bir mutluluk ve onurdur… ama aynı zamanda bunaltıcı da olabilir! Yemek yapmak, temizlik yapmak ve odaları hazırlamak tatil neşenizi gölgede bırakmak için yeterlidir. Havluyu atmak isteyebilirsiniz ama sorunsuz ve akılda kalıcı bir toplantı yapmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Aileler sık ​​sık bir araya gelmezler ve bunlar kalıcı anılar olacaktır.

metin okumayla birlikte blog yazısındaki fotoğraflardan oluşan kolaj "Tatilde Ev Sahipliği Rehberiniz: Evinizi misafirlere nasıl hazırlayabilirsiniz?"

İşte bu nedenle, herkese rahatlık ve keyif sunacak, tatilde ev sahipliği yapma ipuçlarıyla dolu bu kılavuzu hazırladık. Bu temel görevler listesi sizi doğru yolda tutacak ve misafirlerinizin harika bir tatil deneyimi yaşamasını sağlayacaktır. Bu yıl tatil ev sahipliğine dalın ve konuklarınızı kollarınızı açarak karşılayın!

Tatil ev sahipliği ipucu #1: Derinlemesine temizlik ve dağınıklığı giderme

Aylardır pencere pervazlarında biriken toz. Duşunuzdaki sabun köpüğü. Bu kusurlar yıl boyunca sizi rahatsız etmemiş olabilir. Ancak misafirleriniz onları görürse utanabilirsiniz. Doğru, derin bir temizliğin zamanı geldi.

Tatil ev sahipliği için derinlemesine temizlik ipuçları

Misafir banyoları gibi misafirler tarafından görülmesi ve kullanılması muhtemel olduğunu bildiğiniz alanlarla başlayın. buraya tıklayın banyolara yönelik bazı derinlemesine temizlik ipuçları için. Mutfak da her zaman derinlemesine temizliğin gerekli olduğu bir alandır, bu nedenle İşte bazı ipuçları Mutfağınızı nasıl süper temiz hale getireceğinizi öğrenin.

Tatil ev sahipliği malzemelerine yer açmak için dağınıklığı azaltın

Bu kaçınılmazdır; özellikle de ev sahipliği yapıyorsanız, tatillerde yeni karışıklıklarla karşılaşacaksınız. Buna parti malzemeleri, dekorasyon projeleri için araçlar ve misafirlerden gelen özel atıştırmalık talepleri dahil olabilir. Düzenleme Tatilin ortasında tüm bu şeylerin bunaltıcı olmaması için çok önemli. Çekmecelerinizi ve masa üstlerinizi gözden geçirin ve ihtiyacınız olmayan eşyalardan kurtulun. Sakladığınız eşyaları, ihtiyaç duyduğunuzda temel eşyaları nerede bulacağınızı bilecek şekilde düzenleyin.

10 Basit İpucu: Evinizi Nasıl Düzenlersiniz?10 Basit İpucu: Evinizi Nasıl Düzenlersiniz?

Tatilde ev sahipliği yapma ipucu #2: Geceyi geçirecek misafirleri ağırlamaya hazırlanın

Gecelik konaklamalar için misafir ağırlamayı planlıyorsanız, misafir odalarınızı hazırlayın. Kahretsin, sen bile yapma yatılı misafirleri ağırlamayı planlayın, sanki her zaman tatillerde oluyormuş gibi görünüyor, bu yüzden her ihtimale karşı temelleri hazırlayın.

Misafir odası ayarla

Alanı sınırlı olan ev sahipleri, ev ofisini misafir odasına dönüştürmeyi düşünebilir. Var birkaç yaratıcı yol iş ve uyku için ideal olan hibrit bir alan yaratmak.

komodinlerde olanaklar bulunan misafir odasıkomodinlerde olanaklar bulunan misafir odası
Fotoğraf kaynağı: HGTV

Misafir odasının temel malzemelerini stoklayın

Misafirlerinize olağanüstü bir tatil deneyimi yaşatmak için ihtiyaç duyacağınız tüm misafir odası malzemelerini stoklayın. Buna konforlu yatak takımları ve temel banyo malzemeleri de dahildir. Her şeyin kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için tüm temel malzemeleri şık bir sepete veya komodinin üzerine yerleştirin.

Fotoğraf kaynağı: 'Cathy Myers yaşıyor'

Misafirlerinize gerçekten olağanüstü bir tatil deneyimi sunmak istiyorsanız, bazı düşünceli, kişisel dokunuşlar ekleyin. Örneğin, yastığa çikolata bırakmayı, yatak odanıza ve banyonuza okuma materyalleri koymayı düşünün. Daha da ileri gitmek için, misafirlerin evinizde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için yatağın üzerine bir hoş geldin notu koyun.

Tatilde ev sahipliği yapma ipucu #3: Mutfağı ve yemek alanını hazırlayın

Tatil sezonu boyunca mutfak ve yemek alanı çok fazla hareketliliğe sahne olacak.

Mutfağı Düzenleyin

Dağınıklığı giderme ve mutfağı düzenlemek uzun bir yol kat edecek. Pişirme malzemelerini, bulaşık takımlarını ve malzemeleri kolayca bulabileceksiniz. A Tupperware organizatörü Artıkları paketlemek söz konusu olduğunda çok yararlı olacaktır; misafirleriniz beceriksizce beklerken kapları ve kapakları karıştırmanıza gerek yoktur. En azından Tupperware'inizi gözden geçirerek kapaklı uyumlu parçalara sahip olduğunuzdan emin olun ve bunları tatil yemeklerine hazırlayın.

Kendi Tupperware Düzenleyicinizi YapınKendi Tupperware Düzenleyicinizi Yapın
Fotoğraf kaynağı: 'Aile Tamircisi'

Yemek odasını dekore et

yemek odası mutlu anıların yaşandığı yerdir. Dekoratif süs eşyaları, sezonluk masa örtüleri ve göz alıcı mekan düzenlemeleriyle alanı hazırlayın. Güzel bulaşıkları kırın ve onu güzelleştir merkezi öğeler.

Fotoğraf kaynağı: Riviard / Getty Images

Kahveniz hazır olsun

Ayrıca kurmayı da düşünebilirsiniz bir kahve istasyonu evinde. Konuklar diledikleri zaman kahve içebilirler. Daha fazla rahatlık için şeker, krema ve atıştırmalıklar sağlayın. En şık cezvelerinizi ve servis tepsilerinizi kullanın.

kahve makinesi, dekoratif kara tahta işareti ve kahve aksesuarları ile ev kahve barıkahve makinesi, dekoratif kara tahta işareti ve kahve aksesuarları ile ev kahve barı
Fotoğraf kaynağı: Canva

Tatil ev sahipliği ipucu #4: Şenlikli bir giriş yolu oluşturun

Giriş yolunuzu dekore etmek için fazla düşünmeyebilirsiniz. Ancak misafirler evinize girerken tonu belirleyecektir.

Giriş yolları genellikle küçük alanlardır. Ancak doğru ışık kombinasyonuyla çarpıcı bir etki sunabilirler. tabela ve duvar dekorasyonu. Hatta yapabilirsin DIY çelenkler Bütçenize uygun eğlenceli bir dekor için.

Bir eklemeyi düşünün mevsimsel karşılama minderi Böylece konuklar içeri girerken ayakkabılarındaki karı silkeleyebilirler. Islak eşyalarını saklayabilecekleri portmantolar ve dolaplar ekleyin.

Yapabileceğiniz Noel PaspaslarıYapabileceğiniz Noel Paspasları
Fotoğraf kaynağı: “Kendin Yap Başucu Kitabı

Tatilde Ev Sahipliği Yapma İpucu #4: Eğlence ve aktiviteler

Ev harika görünüyor, yiyecek bir sürü yiyecek var. Artık misafirlerinizin tatil etkinlikleri arasındaki boş zamanlarında ne yapacaklarını düşünmelisiniz. Tatil ev sahipliği, yalnızca tatil aktiviteleri için alan sağlamayı değil, misafirlerinizi eğlendirmeyi de içerir.

Neyse ki tatil sezonu için mükemmel olan pek çok aktivite var. Biraz masa oyunu alın ve bir oyun gecesi veya film gecesi düzenlemeyi düşünün. Hiçbir tatil ilahiler olmadan tamamlanmaz; bir ilahiler söyleme gezisi önerin. Alternatif olarak, içeride kalmayı ve şenlikli Noel kurabiyeleri pişirmeyi tercih edin.

kurabiye hamuru ve tatil kurabiyesi yapım malzemelerikurabiye hamuru ve tatil kurabiyesi yapım malzemeleri
Fotoğraf kaynağı: Canva

Daha genç misafirler bekliyorsanız onları meşgul edecek aktiviteleri düşünün. Yaşlarına uygun müzik ve oyun geceleri onları mutlu edecektir. Ayrıca sanat ve el sanatları aktiviteleri de sağlayabilirsiniz; kendin yap kar küreleri veya tatil hediyesi etiketleri yapmayı düşünün.

Tatil Ev Sahipliği İpucu #5: Çocukların korunması ve evcil hayvanlarla ilgili hususlar

Beklediğiniz misafirler çok gençse evinizi çocuklardan korumanız gerekebilir. Bebek kapılarını takın ve elektrik prizlerini kapatın. İlaç ve keskin nesneler gibi güvenli olmayan eşyaları ulaşamayacakları yüksek yerlere yerleştirin.

Evcil hayvanlar tatil sezonunda eğlenceye katılmak isteyecektir. Ancak akşam yemeğinde tabaktan yemek yemelerini veya gece yarısı misafirlerinizi uyandırmalarını istemezsiniz. Rahatsızlıkları en aza indirmek için evcil hayvanların kalabileceği belirlenmiş alanları belirleyin. Konukların evinizde evcil hayvanlarıyla nasıl ilgileneceklerini tam olarak bilmeleri için beklentileri önceden belirleyin; bu, herhangi bir olayı ve ödül çatışmasını önleyecektir.

Önlerinde küçük bir evcil hayvan kapısının üzerinde ön patileri olan, arka ayakları üzerinde duran iki köpekÖnlerinde küçük bir evcil hayvan kapısının üzerinde ön patileri olan, arka ayakları üzerinde duran iki köpek
Fotoğraf kaynağı: Aleksandr Zotov / Getty Images

Tatil ev sahipliği ipucu #6: Banyoların misafirlerin kullanımına hazır olduğundan emin olun

Misafirlerinize hizmet verebilmek için banyoların iyi stoklanmış olması gerekir. Sabun, şampuan ve diş macunu gibi temel ihtiyaçlarınızın yanınızda olduğundan emin olun. Banyo estetiğini yükseltmek için yeni bir havlu seti de satın almak isteyebilirsiniz.

Biraz tatil neşesi için şenlikli dokunuşlar eklemeyi düşünün. Çam veya narenciye gibi tatil kokularına sahip mumlar ekleyin. Konukların kullanması için tatil temalı el havluları sağlayın.

Tatil Ev sahipliği ipucu #7: Evinizin dışını ihmal etmeyin

Açık havada ev sahipliği yapsanız da yapmasanız da, evin dışı da tatile hazır olmalıdır.

Açık hava tatil süslemeleri

Dış cephenizi dekore edin, böylece misafirler gelir gelmez tatil neşesiyle dolsun. Veranda ışıkları, ateş çukurları ve konforlu mobilyalar gibi öğeler, açık hava toplantılarını ve konukların gelişini daha keyifli hale getirecek. Eğer biraz arıyorsanız DIY tatil bahçesi dekorusite blogumuz The Garden Glove bu konuda arkanızda!

Fotoğraf kaynağı: HGTV

Dış mekan güvenlik önlemleri

Tatil sezonunda açık havada olduğunuzda misafirlerinizin güvenliğini de düşünmelisiniz. Ev sahipliği yapmadan önce dış mekan alanlarının iyi aydınlatıldığından ve kayma veya takılma tehlikesi bulunmadığından emin olun.

Tatil için ev sahipliği yapmanın tadını çıkarın!

Son fakat bir o kadar da önemlisi, iyi eğlenceler! Tatiller arkadaşlarla ve aileyle bir araya gelme zamanıdır ve onları ağırlamak bir ayrıcalıktır. Tatil anıları için gerekli ortamı ve atmosferi sağlayan sizsiniz ve bu gerçekten özel bir şey. Evinizi tatil sezonuna hazırlamak için ne yapıyorsunuz? İyi ipuçlarınız varsa yorumlarda bana bildirin!

Bu gönderiyi beğendiyseniz, tatil el sanatları fikirleri, evinizi daha da konforlu hale getirecek kış dekorasyonu fikirleri veya Noel köyü fikirlerimiz hakkındaki yazılarımıza göz atmalısınız.

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Lütfen okuyun ifşa daha fazla bilgi için.

About admin

Check Also

Asimetrik Elbise Dikimi: Yeni Başlayanlar İçin 8 Boyutta Ücretsiz Desen

Asimetrik Elbise Dikimi: Yeni Başlayanlar İçin 8 Boyutta Ücretsiz Desen

Bu yazıda, yeni başlayanlar için 8 boyutta ücretsiz dikiş deseni PDF'si ile mükemmel asimetrik elbisenizi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir