Evinizi Daha Pahalı Gösterecek Peyzaj Fikirleri

Evinizi Daha Pahalı Gösterecek Peyzaj Fikirleri

Ön bahçe düzenlemesi, emlakçılar ve potansiyel alıcılar da dahil olmak üzere evinize gelen ziyaretçiler üzerinde ilk izlenimi yaratır. Pahalı görünen ve bakımlı çevre düzenlemesi, ev de dahil olmak üzere mülkün geri kalanına iyi bakıldığı algısını teşvik eder.

Çimlerinizi Temiz Tutun ve Biçin

İyi bakımlı yabani otlardan arındırılmış çimler, yapabileceğiniz en ucuz peyzaj iyileştirmelerinden biridir. Havalandırma, tohumlama ve yabani otların temizlenmesi gibi düzenli biçme ve bakım, ziyaretçileri evin içine davet eden güzel çimler oluşturur.

Peyzaj su özelliği

Çitler

Bakıma muhtaç durumda bırakılan çitler genellikle potansiyel alıcıları uzaklaştırır. Boyama maliyetlerini ve süresini, onarım maliyetlerini ve/veya değiştirme maliyetlerini görüyorlar. Çitinizin düz, sağlam ve boyalı olduğundan emin olun. Alıcıların çit onarımlarını satın alma teklifine dahil etmeleri gerekmez.

Çitlerle çevrili herhangi bir mülk, çocukları veya evcil hayvanları olan alıcıları cezbeder. Profesyonelce kurulan çitler mülk değerini %10'a kadar artırabilir. Ahşap çitler en popüler seçenektir. Yatırımın geri dönüşü genellikle %50 civarındadır.

Yaprak dökmeyen bitkiler

Yaprak dökmeyen ağaçlar, çitler ve çalılar yıl boyunca mülkünüze renk ve doku katar. Kuzey iklimlerindeki bazı yaprak döken ağaçların yılın yalnızca altı ayı boyunca yaprakları vardır ve düşen yapraklar çimlerin dağınık ve itici görünmesine neden olur.

Bahçenizin çevresine yaprak dökmeyen bitkiler dikmek mahremiyeti artırır. Ayrıca, açık havadaki yemek alanlarını açık hava mutfaklarından ayırmak gibi avlunun alanlarını özelleştirmek veya sınırlandırmak için de kullanılabilirler.

Peyzaj su özelliğiPeyzaj su özelliği

Ön Giriş Çevre Düzenlemesi

Ön bahçe düzenlemesinin ardından ziyaretçiler ön girişe odaklanıyor. Yürüyüş yolunu farklı renklere boyayarak veya bir tasarım ekleyerek pahalı bir görünüm ve his verin. Her iki tarafa rengarenk çiçek tarhları dikerek daha geniş ve zengin görünmesini sağlayın. Yataklar en az bir ayak genişliğinde olmalı ve yürüyüş boyunca uzanmalıdır.

Büyük girişinizi kapının her iki yanında, basamaklarda veya sahanlıkta saksı çiçekleri veya eğrelti otları ile tamamlayın. Efekti tamamlamak için kapının, çerçevenin ve kulpların iyi durumda olduğundan emin olun. Girişin her parçasını temiz tutun. Çiçek tarhlarının otlu olmasına veya kontrolden çıkmasına izin vermeyin.

Işıklar

Karanlık sonrası partiler için dış mekan aydınlatması şarttır. Telefonunuzdaki veya Alexa'nızdaki bir uygulamayla kontrol edilen bölge aydınlatması, peyzajınızı vurgulamanıza ve geliştirmenize olanak tanır. Işık telleri ve mini spot ışıkları çok uygun fiyatlıdır ve bol miktarda ışık sağlar. Işığı “tam olarak doğru” hale getirmek için bunları dimmer anahtarlarla donatın.

Dış mekan güneş ışıkları ucuzdur ve birden fazla tasarım ve renkte mevcuttur. Yolları aydınlatmak için daha küçük olanları kullanın. Dikkatinizi en ilginç peyzaj projelerinize odaklamak için daha büyük ışıklar kullanın.

Peyzaj su özelliğiPeyzaj su özelliği

su

Akan suyun sesi rahatlatıcı bir ortam sağlar. Kaya yığınlarına ve havuzlara fazla para harcamanıza gerek yok. Veranda çeşmelerinin geri dönüşümü ucuzdur. Birçoğunun maliyeti 300,00 dolardan azdır ve yumuşak LED ışıklar içerir. Rahatlatıcı arka plan sesleri sağlarlar veya bir peyzaj özelliğini vurgulamak için kullanılabilirler.

Ateş çukurları

İnsanlar doğal olarak yangınlara ilgi duyarlar. A Güvertenizdeki ateş çukuru veya arka bahçenizde mülkünüze değer katar. Alıcılar genellikle kurulumdan ve yangın kuralları, izinler ve güvenlik gibi ayrıntılara gösterdiğiniz ilgiden etkilenirler. Yakacak odununuzun düzgün bir şekilde istiflendiğinden, hava koşullarından korunduğundan ve kolayca erişilebildiğinden emin olun.

Veranda Örtüleri ve Pergolalar

Veranda örtüleri ve tenteler ülkenin bazı güneşli ve sıcak bölgelerinde gerekli eklentilerdir. Güverteleri ziyaretçiler veya potansiyel alıcılar için daha kullanışlı ve çekici hale getiriyorlar.

Çoğu pergola eve bağlı değildir ve oturma alanları, yemek alanları ve hatta ateş çukuru gibi bahçenin bir alanını tanımlamak için kullanılabilir. Pergolaya ışıklı bir yol ve aydınlatma yerleştirilmesi, onu arka bahçenin odak noktası haline getirir.

Peyzaj su özelliğiPeyzaj su özelliği

Kendinizi Sınırlayın

Siz ve/veya eşiniz toprakta oynamayı, çiçek yetiştirmeyi ve çimleri mükemmel tutmayı seviyor olabilirsiniz. Potansiyel alıcılar kanepede patates türleri olabilir ve çiçek tarhlarının bakımı, biçme ve budama konusunda çok fazla iş görebilirler. Veya bir bahçe bakım firmasının maliyetini hesaplıyorlar.

Canlı renklerle dolu daha küçük çiçek yatakları, gözünüzü korkutmadan, büyük yataklar kadar etkileyicidir. Daha zengin bir his yaratmak için kenarlara ekstra para harcayın. Metal, taş, suni taş, çakıl, tuğla ve kaldırım taşları çiçek tarhlarına hacim ve belirginlik katar. Plastik ve dökülmüş betondan kaçının. Plastik kolayca kırılır ve ucuz ve kalitesiz görünebilir. Dökülen betonun yeniden konumlandırılması veya çıkarılması ve imha edilmesi zordur.

Bakım

Harika bir çevre düzenlemesi, bakım yapılmadığı sürece mülkün görünümüne ve hissine hiçbir şey katmaz. Ölü veya ölmekte olan bitkiler, dağınık çimenler ve güvertelerde biriken kir, evin bakım ve ilgiden yoksun olduğu izlenimini veriyor. Birçok işin gözden kaçırılması kolaydır çünkü bozulma yavaş yavaş gerçekleşir veya bahçe işlerine ayıracak zamanınız yoktur. Bir bahçe bakımı veya peyzaj şirketi kiralamak, mülkünüzün harika görünmesini sağlamak için maliyete değer.

About admin

Check Also

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Bu yazıda elbiselerinize, eteklerinize ve üstlerinize nasıl fırfırlı etek tasarlayacağınızı, dikeceğinizi ve takacağınızı keşfedeceksiniz. Gördüklerini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir