Evinizde Bir Paris Dairesinin Görünümünü Nasıl Kazanırsınız?

Evinizde Bir Paris Dairesinin Görünümünü Nasıl Kazanırsınız?

Evinizi Paris esintili bir iç mekana dönüştürmek, Parislilerin ünlü olduğu zamansız zarafeti, çekiciliği ve sofistike sadeliği yeniden yaratmayı içerir. Hemen hemen herkes ikonik olana aşinadır. Hausmmann mimarisi Ancak en mütevazi mekanlar bile Paris tarzına özgü zamansız bir şıklığa sahiptir.

Lüks zarafet ile sade şıklık arasında bir denge yakalamak için modern ve klasik parçaları birleştirerek bu görünümü benimseyin. Parisliler, pahalı antika mağazalarından çok sayıda sokak pazarına ve vintage mağazaya kadar çok sayıda mobilya ve dekorasyon seçeneğine sahiptir. Gündelik ama zarif görünümü yakalamak bazen düşünceli tasarım seçimleri yapmak, ayrıntılara dikkat etmek ve dokuları ve renkleri uyumlu bir şekilde birleştirmek kadar basit olabilir. Yani Seine Nehri'nin sol yakasında özel bir yeriniz olmasa da, mekanınızı tam bir Paris tarzıyla dekore ederek Işık Şehri'nin cazibesini kendi evinizde yeniden yaratabilirsiniz.

İster modada ister ev tasarımında olsun, Paris tarzı her zaman zahmetsiz görünür. Parislilerin ünlü olduğu sade ama zarif iç mekan stilini elde etmek için bu fikirleri kullanın.

Mimari Detayları Öne Çıkarın

Mimari Detayları Öne Çıkarın
Benim Cennetim

Sosyal medyada öne çıkan Paris dairelerinin çoğu, uzun pencereler, karmaşık duvar ve tavan kalıpları, balıksırtı ahşap zeminler ve mermer şömineler gibi çarpıcı mimari detaylara sahiptir. Bu çarpıcı mimari özellikler, şık bir mekanın dekorasyonu söz konusu olduğunda Paris dairelerine avantaj sağlıyor. Evlerinde mimari detaylara sahip olacak kadar şanslı olanlar, bunları ön plana çıkarabilir ve iç mekanlarının odak noktası haline getirebilirler.

Evinizin iç tasarımında ilginç mimari detaylar yoksa bunları eklemeyi düşünün. Taç pervaz, lambiri kaplama, tavan madalyonları, dekoratif kirişler ve taş örtüler odanıza derinlik ve hiçbir dekorasyonun karşılayamayacağı farklı bir görünüm kazandırabilir.

Doğal Işığa Odaklanma

Doğal Işığa OdaklanmaDoğal Işığa Odaklanma
Lichelle Silvestry İç Mekanlar

Paris evlerinde doğal ışık, atmosferi ve ambiyansı derinden etkileyen değerli bir unsurdur. Zarif Paris dairelerinin vazgeçilmezi olan büyük pencereler, odaya gelen güneş ışığı miktarını en üst düzeye çıkarmak için genellikle ya açık bırakılır ya da minimal pencere kaplamalarıyla süslenir. Doğal ışığa verilen bu vurgu, odaya havadar ve ferah bir görünüm kazandırırken aynı zamanda mimari detayları da ön plana çıkarıyor. Paris evlerinin dış dünyayla güçlü bir bağlantısı var çünkü doğal ışığa ve manzaraya öncelik veriyorlar.

Bu görünümü kendi evinizde pencerelere öncelik vererek sağlayabilirsiniz. Gizlilik endişeleri nedeniyle onları açık bırakmak bir seçenek değilse, gün boyunca pencereyi tamamen ortaya çıkarmak için şeffaf perdeleri veya geri çekilebilen pencere panellerini seçin.

Antik ve Modernin Karışımı

Antik ve Modernin KarışımıAntik ve Modernin Karışımı
Sherry Shirah Tasarımları

İkonik Paris evi, zamansız ve benzersiz bir alan yaratmak için antika ve modern parçaların kusursuz bir şekilde harmanlandığı muhteşem bir karışıma sahiptir. Parisliler bu görünüme modern, şık çizgilere sahip parçaları geleneksel antikalar ve vintage parçalarla birleştirerek ulaşıyor. Temiz çizgileri karmaşık ayrıntılarla dengeliyorlar. Örneğin, modern, minimalist bir kanepe, süslü, yaldızlı bir ayna veya rustik bir sehpa ile eşleştirilebilir. Bu küratörlü kontrast, tasarıma derinlik ve ilgi katar.

Bunu kendi evinizde yaparken kişisel tarzınızı düşünün. Modern ve minimalist parçaları tercih ediyorsanız, kanepe, sehpa veya yatak gibi temiz ve sade hatlara sahip birkaç modern ve iddialı parçayı odaya ekleyin. Bu iddialı parçaları kristal avize veya klasik Türk halısı gibi daha geleneksel dekor unsurlarıyla birleştirin. Daha geleneksel zevklere sahip olanlar için odak noktası olarak klasik parçaları seçin ve bunları modern aydınlatma ve dekorla vurgulayın.

Açık ve Parlak Renk Paleti

Açık ve Parlak Renk PaletiAçık ve Parlak Renk Paleti
Houzz

Parislilerin ışığa verdikleri önem, yalnızca minimalist pencere kaplamalarında değil, aynı zamanda duvarların çoğunda açık renk paletlerini tercih etmelerinde de açıkça görülüyor. Paris apartman tasarımlarında beyaz veya kirli beyaz duvarlar yaygındır. Bununla birlikte Parisliler, yalnızca duvarlarında değil mobilya ve dekorasyonlarında da kullandıkları rengi benimsemekten asla korkmuyorlar.

Beyaz, son zamanlardaki iç tasarım stillerinde çok popüler bir renk olduğundan, sıcak tonlardan soğuk tonlara kadar seçebileceğiniz pek çok mükemmel beyaz boya rengi vardır. Eğer beyaz eviniz için çok sadeyse, mekanınıza Paris havası verecek çok hoş soluk griler, bejler ve kremler var.

İç Mekanlarınızı Yavaşça İyileştirin

İç Mekanlarınızı Yavaşça İyileştirinİç Mekanlarınızı Yavaşça İyileştirin
Anasayfa'Toplum

Pek çok Paris evi zaman içinde tasarlanıp dekore edilmiş, bu da onlara neredeyse doğuştan gelen bir tarih ve kültür duygusu kazandırmıştır. Parisliler ev dekorasyonunu bir varış noktasından ziyade bir süreç olarak görüyorlar, bu nedenle mekanın zaman içinde doğal olarak gelişmesine izin veriyorlar.

Bu stratejiyi kendi evinizde benimseyin ve alanı hemen bitirme dürtüsüne direnin. Bunun yerine, alanınızı düşünün ve neyi beğendiğinizi ve evinizde en iyi neyin işe yaradığını öğrendikçe yavaş yavaş güzel parçalar ekleyin.

İşlevsel Bir İç Tasarım Yaratın

İşlevsel Bir İç Tasarım Yaratınİşlevsel Bir İç Tasarım Yaratın
Anasayfa'Toplum

İşlevsel ama güzel bir iç tasarım oluşturmak, Fransızların şık ama pratik tasarımlara olan sevgisinin bir örneğidir. Evler yaşanılmak içindir, dolayısıyla tasarım alanı nasıl kullandığınızı yansıtmalıdır.

İster iş ister dinlenme amaçlı olsun, mekanın işlevine uygun parçalara öncelik vererek başlayın. Oturma, saklama veya yüzey alanı olarak da kullanılabilecek, klasik ve dayanıklı tasarıma sahip parçaları arayın. Oda elemanlarını, alan boyunca akışı teşvik edecek ve aynı zamanda denge ve simetriye odaklanacak şekilde düzenleyin.

Yaldızlı Bir Ayna (veya İki) Ekleyin

Yaldızlı Bir Ayna (veya İki) EkleyinYaldızlı Bir Ayna (veya İki) Ekleyin
Lichelle Silvestry İç Mekanlar

Birçok tarihi Fransız dairesinde mermer şömine örtülerinin üzerinde büyük aynalar bulunuyordu. Bu aynalar zarif Paris tarzının bir örneğidir ve odanın estetiğini anında geliştirerek belirgin bir odak noktası görevi görür. Aynalar aynı zamanda Parislilerin çok değer verdiği doğal ışığı da odaya yansıtıyor.

Yaldızlı veya altın boyalı, süslü ve karmaşık çerçevelere sahip büyük aynaları arayın. Odak noktası oluşturmak için bunları odanın orta bölgelerine asın veya yaslayın. Bir şömine rafının, konsol masasının veya kanepenin üzerine yerleştirilen aynalar özellikle etkilidir.

Lüks Tekstiller Kullanın

Lüks Tekstiller KullanınLüks Tekstiller Kullanın
conway + bilge

Parisliler, lüks tekstil ürünlerini hem sofistike hem de sadeliği çağrıştıracak şekilde kullanma konusunda bir yeteneğe sahiptir. Döşemeler, pencere kaplamaları, yatak takımları ve tekstil dekorları da dahil olmak üzere çeşitli yüzey ve öğelerde kadife, ipek ve keten gibi zengin kumaşları tercih ediyorlar. Fransız stilinde her zaman olduğu gibi gösterişli kumaşları sade, düz çizgilerle dengeliyorlar.

Bu tekstil ürünlerini evinizdeki yan sandalyeler, yatak takımları veya bir kanepe için döşeme olarak kullanmayı düşünün. Şık bir kadife kanepe veya keten yatak kumaşlarıyla asla yanlış yapmış olmazsınız. Sınırlı bir bütçeniz varsa, kırlentler, battaniyeler ve küçük bir vurgulu sandalye gibi bu kumaşlardan yapılmış dekoratif vurgulara bakın.

Bir İfade Işık Armatürünü Dahil Edin

İfade Işık Armatürünü Dahil EdinBir İfade Işık Armatürünü Dahil Edin
Lichelle Silvestry İç Mekanlar

Gösterişli kristal avizeler ve tavan madalyonları, tarihi Paris dairelerinin ortak özellikleridir. Pek çok modern Parisli tasarımcı turuncu tavan madalyonlarını saklıyor ve bunları modern aydınlatma armatürleriyle eşleştiriyor. Ev sahibi, evi için en iyi aydınlatma tipini belirleyebilir; Hem modern hem de tarihi aydınlatma stilleri iyi çalışır, ancak stil ne olursa olsun ışığın kendini ifade etmesi gerekir.

Gösterişli bir ışığın tasarımın odak noktası olacağı bir oda seçin. Mekanınızda elde etmek istediğiniz estetiği yansıtan bir aydınlatma stili seçin. Kristal bir avize hem modern hem de geleneksel iç mekanları tamamlar. Tarzınız daha modernse şık ve heykelsi bir kolye ucu, iç tasarımınıza cesur, sanatsal bir dokunuş katabilir.

Alanınızı Yeşilliklerle Canlandırın

Alanınızı Yeşilliklerle CanlandırınAlanınızı Yeşilliklerle Canlandırın
Lichelle Silvestry İç Mekanlar

Paris apartman tasarımları, pencere manzaraları ve parlak güneş ışığı aracılığıyla dış mekana öncelik veriyor, ancak birçok ev sahibi, iç mekanlarına taze yeşillikler katarak daha görünür bir bağlantı kuruyor. Parisliler genellikle evdeki saksı bitkilerinden verandalara asılı sepetlere ve taze çiçeklerle dolu zarif vazolara kadar çeşitli şekillerde bitkilere yer verirler.

Kendi iç mekan bahçenize başlamak için, yeşil başparmağınızı test etmek için az bakım gerektiren birkaç iç mekan bitkisiyle başlayın. Yılan bitkilerini, pothos'u ve keman yaprağı incirlerini düşünün. Bunlar başlamak için iyi bir yerdir çünkü hem görsel olarak çekicidirler hem de bakımı kolaydır. Taze çiçekler Paris tarzının bir başka tanımlayıcı özelliğidir. Evinize zarafet katmak, özel günleri kutlamak veya sadece kendinizi şımartmak için yan masalara, tezgahlara ve komodinlere mevsimlik çiçekler düzenleyin.

Dekoratif Sanatı Birleştirin

Dekoratif Sanatı BirleştirinDekoratif Sanatı Birleştirin
Rusk'ta Tadilatlar

Paris her türlü dekoratif sanatla dolup taşıyor, bu nedenle Parisliler kendi kişisel zevklerini ve ilgi alanlarını ifade etmek için sanatı iç tasarımlarına dahil etmekten hoşlanıyorlar. Dinamik ve eklektik bir görüntü oluşturmak için sanatı resimler, baskılar, fotoğraflar ve heykeller gibi çeşitli ortamlarda sergiliyorlar.

Sanatı evinize dahil etmek için geleneksel, modern veya çağdaş tarzınızı tamamlayan sanatı seçerek başlayın. Odanın büyüklüğü ve ölçeğiyle orantılı sanatı seçin. Odak noktası olarak kullanmak için kanepelerin veya yatakların üzerine büyük parçalar asmayı düşünün veya bir galeri duvarı etkisi oluşturmak için birkaç parçayı birleştirin. Yan sehpaları, sehpaları ve şömine raflarını süslemek için seramik, heykeller ve el sanatları gibi üç boyutlu dekoratif objeler kullanın.

About admin

Check Also

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Bu yazıda Hepsi Bir Arada Kaplamanın nasıl taslağını ve dikileceğini keşfedeceksiniz. Gördüklerini sevdin mi? Mağazamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir