Büyükanneden 25 Kullanışlı Tutumlu İpucu – Ekili Bir Yuva

Büyükanneden 25 Kullanışlı Tutumlu İpucu – Ekili Bir Yuva

Dahi Eski Moda Tutumlu İpuçları.

İnsanların yıllar önce sahip olduğu tutumlu becerileri hiç düşündünüz mü? Kredi kartları popüler olmadan önce insanlar imkanları dahilinde daha fazla harcama yapıyordu. Sonuç olarak, insanların çoğunluğu paralarından en iyi şekilde yararlanmalarına veya para harcamaktan kaçınmalarına yardımcı olacak pek çok kullanışlı ipucu ve püf noktası biliyordu! Ancak büyükannenizin size “eski günlerin” tutumlu yollarıyla ilgili hikayeler anlatmamış olması, bu ipuçlarını hâlâ öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez! Burada Büyükannemden 25 Kullanışlı Tutumlu İpucu!

Açıklama: Bu gönderi Amazon ve/veya Etsy'ye bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, bu da bu gönderideki bazı bağlantılardan küçük bir komisyon kazanabileceğim anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen Açıklama Sayfamıza bakın.

Çocuklarınız varsa gelecek neslin de bu eski tutumlu becerileri bildiğinden emin olun! Bu fikirlerin tümü küçük çocukların ana fikri anlaması için yeterince kolaydır ve bazıları tamamen eğlencelidir (kendi yemeğinizi yetiştirmek için bir bahçe yapmak gibi). Bu tutumlu ipuçlarını hayatınızda uygularken çocuklarınızın da buna dahil olduğundan emin olun!

Büyükannemden 25 Kullanışlı Tutumlu İpucu

 1. Kendini büyüt- Kendi yemeğinizi yetiştirmek eğlencelidir, rahatlatıcıdır, iyi bir egzersizdir ve alışverişten tasarruf etmenin harika bir yoludur! Bu yüzden eminim büyükannenizin 1 numaralı tutumlu tavsiyelerinden biri bir sebze bahçesi kurmak olurdu! Bahçecilikte yeniyseniz, yeni başlayan bahçıvanlar için 15 kaynağıma göz atın.
 2. Kendin Yap- Önceden hazırlanmış baharat karışımları veya mağazada pişirilmiş ekmek satın almak yerine, kendinizinkini yapın! Hem çok tasarruf edeceksiniz, hem de yarattığınız ürünler gereksiz katkı maddeleri içermeyecek!
 3. Kendini düzelt- Gömleğiniz yırtılırsa dikin. Musluğunuz damlatıyorsa bunu nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmek için YouTube'a bakın. Sizin için bir şeyler yapması için profesyonelleri ne kadar az ararsanız, o kadar çok tasarruf edersiniz!
 4. Yeniden kullanılabilir olanı seçin Tek kullanımlık ürünler sadece çevre için değil, aynı zamanda bütçeniz için de kötüdür! Kağıt havlularınızı, peçetelerinizi, kurutucu çarşaflarınızı ve daha fazlasını yeniden kullanılabilir versiyonlarla nasıl değiştireceğinizi öğrenin.
 5. Kaydetmek- Bugünlerde maaş çekini maaş çekine harcama fikrinden hepimiz fazlasıyla memnunuz. Büyükannenizin zamanında bundan mümkün olduğunca kaçınırdınız ve fazladan paranızdan tasarruf edersiniz.
 6. Krediden kaçının Kredi fikri uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor ancak ilk kredi kartının ancak 1950'de çıktığını biliyor muydunuz? Büyükannenizin zamanında kredi, günümüzde olduğundan çok daha zor bir şeydi ve gerekmedikçe kaçınılırdı. Yani büyükannenizden tutumlu ipuçları isteseydiniz, muhtemelen kredi kartının limitini doldurmadan veya gereksiz bir şey satın almak için kredi çekmeden önce iki kez düşünmesi gerektiğini söyleyecekti.
 7. Dolar mağazasına git- İstediğiniz şey dolar mağazasında mevcutken neden daha fazla ödeyesiniz? Dolarlık mağazadan organizatörler, Kendin Yap malzemeleri ve hatta yiyecek için alışveriş yapabilirsiniz!
 8. Kilerinizi doldurun- İyi stoklanmış bir kiler tutumlu yaşamanın anahtarıdır! Büyükannen muhtemelen şu tutumlu ipuçlarından birini kabul etti: Sıkı Gazete ve “kiler ilkesini” kullandılar.
 9. Basitçe pişirin Süslü tarifler pahalı malzemeler gerektirir. Yani eğer büyükannenizin yaşadığı gibi yaşamaya çalışıyorsanız, basit, eski moda tutumlu tariflere bağlı kalmak isteyeceksiniz.
 10. Sadece yaşamak- İyi bir yaşamın çok pahalıya mal olması gerekmez. Büyükannenin muhtemelen yaptığını yapmalı ve basit yaşamalısın. Basit yaşamda biraz para çok işe yarar.
 11. Kendin Yap hediyeler verin- Bu, büyükannenizin muhtemelen en çok keyif aldığınız tutumlu tüyolarından biri; onun ev yapımı hediyeleri! Kendin Yap hediyeleri, tam olarak alıcıya göre özelleştirilebildiğinden, yapmak ve almak çok eğlenceli olabilir. Ve elbette, mağazadan satın alınan hediyelerden daha ucuza mal oluyorlar!
 12. Kendi kahveni hazırla- Bunu bilmiyor olabilirsiniz ama Starbucks ilk olarak 1971'de açıldı ve 1948'de Dunkin' Donuts (“Open Kettle” adı altında) başladı. Ancak son zamanlarda kahvemiz için bu kahve dükkanlarına bu kadar bağımlı hale geldik. Büyükanneniz muhtemelen ilk Dunkin Donut'lardan birinin önünden geçmiş, ona ikinci kez bakmamış ve sonra kendi ev yapımı aromalı kahvesini yapmak için eve gitmiştir.
 13. Alışılmadık hileler kullanın- Soğanla eşyaları temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bazı eski moda temizlik tüyolarını deneyin ve çok paradan tasarruf edin! Veya daha yeni fikirler deneyin ve Dawn bulaşık sabunu, kurutucu çarşaflar ve diş macunuyla başka neler yapabileceğinizi öğrenin!
 14. Değişiklikleri kullan- Ekmek unu, kek unu ve çok amaçlı un satın almak yerine sadece çok amaçlı un satın almak zorunda kalmak güzel olmaz mıydı? Peki, yapabilirsin! Yemek pişirme yöntemlerini kullanmayı öğrenirseniz marketten satın aldığınız miktarı (ve harcadığınız tutarı) azaltabilirsiniz! Başvurabileceğiniz, yazdırılabilir kullanışlı bir içerik değiştirme grafiğimiz var.
 15. Kendi etini kes- Kesilmiş et her zaman bütün halinden daha pahalıdır çünkü onu kesmek için gereken emeği ödemek zorundasınız. Yani büyükannenizin tutumlu tavsiyelerinden biri muhtemelen kendi etinizi kesmenizdi. Zor değil ve sizi çok kurtarabilir! İşte bütün bir tavuğun nasıl mükemmel şekilde dörde bölüneceği.

Büyükannenizden 25 Tutumlu İpucu - Büyükanneniz muhtemelen para biriktirmesine yardımcı olacak tonlarca kullanışlı tutumlu numara ve ipucu biliyordu. Büyükannenizden gelen bu 25 süper yararlı tutumlu ipucuyla daha azıyla nasıl iyi bir hayat yaşayacağınızı öğrenin! Bu fikirler çok etkili ve yapılması çok kolay! | para biriktirmenin yolları, klasik para ipuçları, eski moda kişisel finans ipuçları, #tutumlu Yaşam #borçsuz #saveMoney #paraTasarrufTips #tutumlu #paraTasarruf #vintage #eskiFashioned #grandma #frugalTips

  1. Gadget'ları atla- Gadget'lar eğlencelidir, bunu inkar etmek mümkün değil. Ancak bunlar her zaman gerekli değildir. Bir “akıllı eve” veya en yeni akıllı telefona ihtiyacınız yok. Hatta büyükanneniz gibi olabilir ve kurutucu yerine çamaşır ipi bile kullanabilirsiniz! Ne kadar az gadget kullanırsanız o kadar çok tasarruf edersiniz!
  2. Bir fiyat defteri tutun Bazen büyükanneniz alışverişten tasarruf edebilmek için birden fazla mağazaya gitmek zorunda kalırdı. Bunu da yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bir bakkal fiyat defteri tutarak birden fazla mağazada alışveriş yaparken tahmin yürütmeyi ortadan kaldırın, böylece her bir malzemenin nerede en ucuz olduğunu bilirsiniz!
  3. Daha azıyla rahatlayın Bütçeniz kısıtlı olsa bile rahatlayabilir veya eğlenceli eğlenceler bulabilirsiniz. Harcayacak paranız olmadığında kendinize iyi davranmanın 7 yoluma bir göz atın.
  4. Basit temizleyiciler kullanın- Evinizi temiz tutmak için bir dolabın tamamını ticari temizlik malzemeleriyle doldurmanıza gerek yok. Bunun yerine sirke ve hidrojen peroksit gibi basit malzemelerle kendi ev yapımı temizlik ürünlerinizi nasıl yapacağınızı öğrenin!
  5. Yiyecek israf etmeyin- Bakkaliye çoğu insanın bütçesinin çoğunu tüketiyor, bu nedenle yiyeceklerin gereksiz yere israf edilmesi her zaman korkunçtur. Ve bunun büyükannenin asla olmasına izin vermediği bir şey olduğundan emin olabilirsin. Neyse ki, yiyeceklerin bozulmaması için nasıl saklanacağını öğrenmek kolaydır (hatta nasıl saklanacağını öğrenmek isteyebilirsiniz!) ve yiyeceklerin çöpe gitmesine izin vermenizi engelleyecek başka kullanışlı ipuçları da vardır. . Evinizdeki gıda israfını nasıl azaltacağınızı öğrenin ve paradan tasarruf edin!
  6. Öğrenmeye devam et- Büyükannenizin daha şaşırtıcı tutumlu yaşam ipuçlarından biri muhtemelen öğrenmeye devam etmek olacaktır. Sürekli öğrenme paradan tasarruf etmenizi sağlar çünkü sizi bilgilendirir ve olaylara yeni bakış açıları kazandırır. Bunun gibi blogları okumak önemli ama aynı zamanda tutumlu yaşayan kitapları okumayı da seviyorum. Eğer kitap size çok fazla tasarruf etmeyi öğretiyorsa, bir kitaba biraz para harcamak asla kötü bir şey değildir!
  7. Kuponları kullanın- Eminim büyükannenizin en tutumlu tüyolarından biri kupon kullanmak olurdu! Elbette kuponlar bir miktar gelişti ve günümüzde kuponlar, mağazaların uygulamalarında bulunan dijital kuponlar ve iBotta gibi hizmetlerden satın alma sonrası indirimlerdir.
  8. Örgütlü kalmak- Hiç bir şeye sahip olmadığınızı düşündünüz mü, satın aldınız ve daha sonra o şeyin en başından beri evinizde olduğunu öğrendiniz mi? Organize olmamak size pahalıya mal olabilir! Bir şeyin nerede olduğunu bilmiyorsanız, onlara iki kez para harcamak zorunda kalırsınız. Yani tutumlu olmak istiyorsanız organize olun!
  9. Çocuklarınızı tutumlu bir şekilde büyütün Çocuk yetiştirmek hiçbir zaman ucuz olmayacak ama aşırı pahalı da olması gerekmiyor. Çocuklarınızı tutumlu bir şekilde (yoksunluk hissetmeden) yetiştirmenin yolları vardır. Örneğin, çocuk oyuncaklarına nasıl daha az para harcayabileceğinizi öğrenebilir veya çocuklarınıza ücretsiz olarak evde eğitim vermeyi öğrenebilirsiniz!
  10. Dürtülere kulak asma… Büyükannenizin zamanında anlık alışveriş büyük bir hayır-hayırdı. Ani satın alımlarla mücadele ediyorsanız, daha iyi harcama kararları vermek için tutumlu numaramı öğrenmekten yararlanabilirsiniz!

Büyükannen sana hiç akıllıca tutumlu yaşam tüyoları ve püf noktaları anlattı mı?

Büyükanneden 25 Tutumlu İpucu - Bazen paradan tasarruf etmek istiyorsanız eski moda teknikleri dikkate almanız gerekir. Büyükannenizden gelen bu 25 tutumlu ipucuyla daha azıyla nasıl iyi bir hayat yaşayacağınızı öğrenin! Bu klasik para tasarrufu tüyoları eski olabilir ama çok etkilidirler ve kullanımı çok kolaydır! | para biriktirmenin yolları, klasik para ipuçları, eski moda kişisel finans ipuçları, #tutumlu Yaşam #borçsuz #saveMoney #paraTasarrufTips #tutumlu #paraTasarruf #vintage #eskiFashioned #grandma #frugalTips

Ayrıca ilginizi çekebilir: İmkanlarınız dahilinde Yaşamanıza Yardımcı Olacak 100 İpucu

İmkanlarınız dahilinde Yaşamanıza Yardımcı Olacak 100 İpucu

About admin

Check Also

Kelebek Kol Elbise Dikimi: Ücretsiz Dikiş Deseni PDF ve Video

Kelebek Kol Elbise Dikimi: Ücretsiz Dikiş Deseni PDF ve Video

Bu yazıda, yeni başlayanlar için 8 boyutta ücretsiz dikiş deseni PDF'si ile çarpıcı kelebek kollu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir