Bütçe Dostu Yatak Odası Yenilemeleri: Yepyeni bir görünüm için kolay IKEA Tüyoları!

Bütçe Dostu Yatak Odası Yenilemeleri: Yepyeni bir görünüm için kolay IKEA Tüyoları!

Yatak odanızın biraz yardıma mı ihtiyacı var? Mekanınızı yenilemek istiyorsanız ancak büyük projeler için büyük bir bütçeniz yoksa fikir edinmek için doğru yerdesiniz. Yatak odanıza yeni bir soluk getirmek için mükemmel olan en sevdiğim IKEA tüyolarını bir araya getirdim. Bonus: Büyük bir zaman veya para yatırımı gerektirmezler. Dikişsiz yastık projeleri, mobilya yenilemeleri, saklama tüyoları ve çok daha fazlasıyla ilham alın!

Başlayalım!

En İyi IKEA Yatak Odası Tüyoları

Yatak odasını depolamak özellikle küçük bir alanda sorun olabilir! Konukların eşyalarını kaldırabilecekleri bir yer olması için Tiny Lake House yatak odamıza ekstra depolama alanı eklememiz gerektiğinde, IKEA TARVA komodinin başlamak için mükemmel bir yer olduğunu biliyordum. Bu basit mobilya parçasının bir rafı ve bir çekmecesi var ve inanılmaz derecede uygun fiyatlı bir yan sehpa.

Ayrıca, oluk ve boya eklemeyi içeren bir Kendin Yap tüyosu planladığım için, onu yeni satın almama bile gerek kalmadı! Bir komidin online olarak IKEA'dan, diğerini ise Facebook Marketplace'ten temin ettim ve işe koyuldum. IKEA'nın ürünlerinde değişiklik yapmayı bu kadar kolay ve eğlenceli hale getirmesini seviyorum. Temiz çizgiler, pürüzsüz ahşap ve açık çam rengi, böyle bir şey yaptığımda bana her zaman IKEA'nın onayını almışım gibi hissettiriyor!

Bu sade ve basit küçük komodinleri güzel ama işlevsel saklama parçalarına dönüştürmek için çekmece ön kısımlarında Home Depot'tan bir parça MDF direk sargısını ve muhteşem renkte yeni bir boya katını nasıl kullandığımı gösteren adım adım öğreticiyi edinin. Minik Göl Evimiz için. Bence kesinlikle Apartman Terapisine layıklar!

Doldurmanız gereken sıkıcı, boş bir yatak odası duvarınız mı var? Kolay, ucuz ve çok güzel olan bu Kendin Yap projesinden başka bir yere bakmayın. Ucuz IKEA sepetleri ve biraz yaratıcılık kullanarak büyüleyici bir DIY duvar bitkisi rafı yaratmaktan bahsediyorum. Bu proje sadece herhangi bir odaya görsel çekicilik kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda minimum bakım gerektiriyor. Size iki adet gri hasır IKEA BYHOLMA sepetini, sahte fideleri benzersiz ve güzel bir şekilde sergileyen göz alıcı duvar dekoruna nasıl dönüştürebileceğinizi göstereyim! Bu, keşke daha önce yapsaydım diyeceğiniz IKEA tüyolarından biri.

Bitkileri asmak için duvara IKEA sepetlerini kullanan bir yatak odası dekorasyonu tüyosu.

Yatak odası pencere koltuğunun görünüşünü ve fikrini seviyor musunuz, ancak şu anda yerleşik cihazlar için bütçeniz yok mu? İşte tam size göre, süper kolay bir IKEA KALLAX yatak odası tüyosu! Ortanca kızımın yatak odasını yeniden tasarladığımda onun isteklerinden biri de pencere kenarında bir koltuk olmasıydı. Doldurulmuş hayvanlarıyla kucaklaşmayı seviyor ve kitap okumaktan hoşlanıyor. Pencere kenarı bunların her ikisini de yapmak için özel bir yerdir! Ayrıca yatak odasında biraz daha depolama alanına ihtiyacımız vardı.

Bu bir çocuk odası projesi olarak başladı ama dürüst olmak gerekirse yetişkinler de dinlenmek, kitap okumak veya uyumak için bir yer ister! Yani bu, yaşınız ne olursa olsun harika bir IKEA mobilya fikri. (Ayrıca bunun pencereli bir ev ofisi için iyi bir proje olacağını düşünüyorum. Çalışma alanınızın ne kadar daha fazla depolama alanına sahip olacağını bir düşünün!)

Bu pencere koltuğunu bütçe dostu ve yapımı kolay hale getirmek için yerleşik görünümü ilham kaynağı olarak kullandım ve IKEA KALLAX raflar yerine. Bu raf üniteleri çeşitli boyutlarda olduğundan kızımın yatak odasının duvarına mükemmel şekilde uyan üniteleri seçebildim. Ekstra depolama için bu raflara mükemmel şekilde uyan çeşitli farklı sepetler veya kutular da satın alabilirsiniz. Veya bunları bir kitaplık haline getirebilir ve etrafınızı okuma materyalleriyle doldurabilirsiniz! Konfor için üstüne birkaç koltuk minderi ekledim (hatta başka bir projede yaptığım gibi kendi bank minderinizi bile dikebilirsiniz) ve işte! Pencere koltuğu tamamlandı. Uygun bir bütçeyle mükemmel yatak odası yenilemesi!

Pencere kenarı oluşturmak için Kallax raflarını kullanan bir yatak odası depolama hilesi.

Bazen en iyi DIY, tamamen yenilemek değildir. Bu sadece halihazırda orada olanın eğlenceli bir dönüşümü! 2013 yılında evimizi inşa ettiğimizde, onu kullanmak istediğimi biliyordum. IKEA PAX gardırop sistemi ana yatak odasındaki küçük gömme dolabımızda. PAX, çekmece, raf, çubuk ve çekmece seçenekleriyle tonlarca düzenleme olanağı sunan sağlam bir sistemdir. Ancak evimizi inşa ederken kaynaklarımızı tükettikten sonra o güzel çekmece ve raflara paramız yetmedi.

Birkaç yıl sonra dolabımızın ciddi bir organizasyona ihtiyaç duyduğu zamana hızla ilerleyelim. Ben de estetik bir yükseltmenin zamanının geldiğine karar verdim! Gardırobun çerçevesini zaten hazırladığımız için, onu güzel ve kusursuz göstermek için bazı basit tüyolardan yararlanabilirdik. Beyaz çekmecelerin PAX ünitelerine eklenmesi kesinlikle dolabın anında daha düzenli ve daha kaliteli görünmesini sağladı. Ayrıca gardırobun daha yerleşik görünmesini sağlamak için dolabın üst kısmına bir miktar taç kalıplama kaplaması ve yanlara da kasa kaplaması ekledik.

Tüm kıyafetlerimizi temizleyip düzenledim ve dolabın iç taraflarına asmak için çubuklar ekledim. Bu, daha akıcı bir görünüm için dolabın diğer tarafını çoğunlukla çekmeceler ve raflar haline getirmemi sağladı. Dolabımızın sadece birkaç ucuz değişiklikle ortaya çıkmasını seviyorum!

Kendin Yap IKEA Pax üniteleriyle dönüştürülmüş küçük bir gömme dolabın öncesi ve sonrası

Yatak odanızın dekorunu bütçenize uygun bir şekilde yenilemenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Ucuz ama rahat bir IKEA battaniyesi ve el yapımı ponponlar kullanarak ponponlu bir battaniye yapmayı deneyin! İnternetten 140 dolara muhteşem bir ponponlu battaniye buldum ama çok daha az paraya aynı derecede sevimli bir battaniye yapabileceğimden emindim. Ve ben haklıydım! Bu battaniye, hızlı ve kolay olması nedeniyle en sevdiğim IKEA tüyolarından biridir.

ile başladım IKEA INGABRITA battaniye. Bu yumuşak örgü battaniyemin hem kırık beyaz hem de pembe rengi var ve fiyatı sadece 30 dolar. Çok yumuşak ve çok büyük olduğundan büyük bir değere sahiptir. Battaniyeye biraz ilgi ve biraz DIY havası katmak için tek yaptığım dört büyük ponpon yaratmaktı. kalın kırık beyaz iplik kullanarak en sevdiğim ponpon yapımcısı! Daha sonra battaniyemin dört köşesine daha kalın iplik kullanarak birer ponpon bağladım.

Bu basit bir proje ve battaniyenin çok kaliteli görünmesini sağlıyor! Belki “IKEA yatak odası tüyolarının” yeni bir yatak başlığı veya yatak çerçevesi içermediği için yeni bir Kendin Yap battaniyesi anlamına gelebileceğini düşünmüyoruz, ama bence önemli! Bu, yatağınızın ayakucunun veya komodininizin yanındaki sandalyenin görünümünü çok az bir parayla değiştirmek için mükemmeldir.

IKEA yatak odası tüyosu: ponponlu battaniye!

Belki en sevdiğim IKEA ürünleriyle ilgili bir tartışma tam olarak bir “hack” olmayabilir ama bence dahil etmeye değer! Gerçek şu ki, güzel ve işlevsel depolama, yatak odanızda size yardımcı olacak en iyi tüyolardan biri olabilir. Bu özellikle küçük bir evde yaşıyorsanız geçerlidir! Bu amaçla IKEA'da en sevdiğim yeni ürün serisi TOLKNING koleksiyonu. Bu serideki tüm parçalar doğal malzemelerden yapılmış ve bana 70'lerin başlarını hatırlatan el yapımı, boho havası var.

TOLKNING sepetleri koleksiyonun en sevdiğim kısmı. Yatağın altına mükemmel bir şekilde sığarlar ve plastik bir kutudan veya küçük bir kutudan çok daha şık görünürler! Birkaç tane aldım ve çok ihtiyaç duyulan depolama için onları Minik Göl Evimizde yatağın altına yerleştirdim.

Okuyucunun rahatlığı için, bu yıl IKEA'da en sevdiğim şeylerin tam bir özetini hazırladım; yazının tamamına buradan göz atabilirsiniz! Ve IKEA'nın bundan sonra hangi markaları ortaya çıkaracağını görmek için sabırsızlanıyorum.

IKEA Tolkning sepetleri yatak altı depolama çözümü için kullanılır.

Yatak odası dekorunuzun biraz yardıma mı ihtiyacı var? Hepiniz iyi bir kırlentin birçok sorunu çözebileceğini düşündüğümü biliyorsunuz ve eğer IKEA tüyosunu kullanarak bunu yapabilirsem daha da iyi olur! Bu dokulu yastığın ucuz bir IKEA SORTSO halısından yapılması o kadar kolaydır ki, dikiş gerektirmez. Adım adım yastık eğitimimde, saçaklı bir halının kenarlarını nasıl katlayacağımı ve sıcak tutkal ve biraz dolgu kullanarak hemen hemen her yatak stilini tamamlayacak muhteşem ve üst düzey görünümlü bir yastık yapmayı açıklayacağım. . Halının fiyatının 7,99 dolar olduğunu söylemiş miydim? Ne için bekliyorsun?

IKEA tarzı bir halı, yatak odasına yastık yapmak için hacklendi

Çocuk odaları herhangi bir evde temiz ve düzenli tutulması en zor alanlardan biridir, öyle değil mi? Yürütülmesi ve sürdürülmesi neredeyse imkansız olan güzel fikirler için Pinterest'e bakmadan önce, en iyi 5 çocuk dolabı düzenleme fikrimi deneyin! Daha iyi depolama seçenekleri oluşturmak için IKEA PAX sisteminin dar bir parçasını kullanmaktan, sepetleri ve etiketleri avantaj sağlamak için kullanmaya ve iyi bir tasfiyenin pratik gerçekliğine kadar, işe yarayan fikirlere yardımcı olmak için buradayım.

Bir çocuğun dolabı Pax dolap sistemi kullanılarak düzenlenir.

Hanımlar, bazen yatak odanızı taze ve yeni hale getirmenin en iyi yolu sadece… temizlemektir! Mücevherlerim kontrolden çıkmıştı ve bunun alanımdaki görsel karmaşayı artırdığını biliyordum. Ben de her şeyi yoluna koymak için sevimli küçük bir mücevher saklama tepsisi oluşturmaya karar verdim! Bu çok kolay bir DIY. İhtiyacınız olan tek şey bu:

Bu kadar! Gelin, bu mücevher saklama tepsisini nasıl oluşturduğuma dair eğitimin tamamını alın ve alanımı nasıl daha iyi hale getirdiğini görün.

IKEA Gladelig tabağından ve mumluktan bir mücevher tepsisi yapılır.

Yatak odanızda tekrar aşık olmak istediğiniz sıkıcı bir mobilya var mı? Bir mobilya tasarımının bir mekan için neler yapabileceği inanılmaz! Sıkıcı deponuzu güzel bir mobilya parçasına dönüştürmenize yardımcı olacak eğlenceli ve kolay bir IKEA TARVA tüyosu paylaşıyorum. Tipik bir çam IKEA şifonyerini, yeni raflar ve tesisat borularından yapılmış dolap çubukları ile bir dolaba yerleştirilmiş mükemmel görünen, koyu lekeli, endüstriyel temalı bir parçaya dönüştürmek için kullandım. Ancak bu teknikleri herhangi bir mobilya parçasını yeni bir şeye dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Yeni boyanın, lekenin ve donanımın neler yapabileceği inanılmaz! Tabii ki şifonyerin üstünü açık bırakamazdım, bu yüzden kendin yap sürecim ve son stilim için de yazının tamamını okuyun!

Tarva şifonyer, ahşap boyası ve deri çekmece kulplarıyla güzel bir mobilyaya dönüşüyor.

Ve bu kadar! Basit IKEA tüyolarını ve ürünlerini kullanarak yatak odanızı bütçenize uygun bir şekilde yenilemenin birkaç farklı yolu. Umarım size ilham veren bir şey bulmuşsunuzdur ve kendi alanınızın öncesi ve sonrası resimlerini görmeyi çok isterim! Beni @thediymommy etiketleyin veya yorumlara bir fotoğraf bırakın.

Beni Sabitle!

Duvara asılan sepetlerdeki bitkiler, Pax dolap sistemleri ve takı tutucusu.

About admin

Check Also

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Bu yazıda Hepsi Bir Arada Kaplamanın nasıl taslağını ve dikileceğini keşfedeceksiniz. Gördüklerini sevdin mi? Mağazamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir