Bu 8 Ucuz Yükseltmenin Evinizin Daha İyi Görünmesini Sağlayacağı Garantilidir (Hepsi 100 Dolardan Az)

Bu 8 Ucuz Yükseltmenin Evinizin Daha İyi Görünmesini Sağlayacağı Garantilidir (Hepsi 100 Dolardan Az)

 

Bir evi güzelleştirmek her zaman binlerce dolar harcamak anlamına gelmez. Bazen en ucuz güncellemeler (prizlerinizi değiştirmek gibi) en büyük etkiye sahip olabilir.

Bütçeniz kısıtlı olmasına rağmen hala evinizde çalışma isteğiniz varsa, evinizin anında daha iyi görünmesini sağlamak için bu ucuz iyileştirmelerden herhangi birini deneyin.

1. Yeni Bir Kat Boya Sürün


Bu tavsiyeyi her yerde görüyorsunuz ve bunun iyi bir nedeni var:Duvarlarınıza yeni bir kat boya eklemek, bir odayı yenilemenin veya dönüştürmenin en ucuz ve en etkili yollarından biridir. Yeni bir kat beyaz boya evinizin daha temiz görünmesini sağlarken, daha koyu tonlar dramatik bir etki yaratır.

Boyayla verdiğiniz paranın karşılığını daha fazla almak için yılın en sıcak boya trendini düşünün: renk ıslatma. Bu yöntem odadaki tüm elemanların tek bir renge boyanmasını içerir. Odanın dümdüz olmasını önlemek için tavanda ve duvarlarda düz veya yumurta kabuğu parlaklığı, döşemelerde ve kapılarda ise saten veya yarı parlak kullanın.

2. Prizleri ve Çıkış Kapaklarını Değiştirin

Eski armatürleri değiştirin

Eski, sararmış prizler herhangi bir odanın pis görünmesine neden olabilir. Bu göz yaralarına karşı kör olmuş olsanız da, bunları parlak beyazla (veya odayı koordine eden başka bir renkle) değiştirmek uzun bir yol kat eder.

Prizlerin ve duvar plakalarının maliyeti parça başına 1 dolardan azdır ve bazı temel güvenlik önlemleri, doğru ekipman ve biraz DIY deneyimi ile işi kendiniz halledebilirsiniz.

3. Kabin Donanımınızı Güncelleyin

Eski armatürleri değiştirin

Donanım, dolaplarınızın mücevheridir ve onu değiştirmek odanızın görünümünü değiştirebilir. Mutfak veya banyo dolaplarındaki sevmediğiniz donanımları değiştirmek, dolapları boyamak gibi ciddi bir şey yapmadan bunları güncellemenin ucuz bir yoludur.

Şık mat siyah veya altın düğmeler ve çekme kolları modern tarzlara uygundur; daha yumuşak bronz, pirinç veya fırçalanmış nikel ise daha geleneksel evler için çok uygundur. Başka bir seçenek de tarafsız bir şey denemek. Evimde, tüm banyolarda ve mutfakta her dolabın üzerinde güzel bir beyaz seramik düğme var. Nötr ve zamansızdır ve birleşik bir görünüm yaratır.

4. Musluğu Değiştirin

Eski armatürleri değiştirin

Geçen yıl, nihayet standart paslanmaz çelik mutfak musluğumu mat siyah, açılır püskürtücülü bir muslukla değiştirmeyi başardım ve bunun mutfağımın görünümünü ne kadar değiştirdiğine şaşırdım. Eski musluk, değiştirmeyi ertelediğim son modası geçmiş unsurlardan biriydi. Güncellediğimde lavabom daha çok odak noktası haline geldi ve musluğun maliyeti yalnızca 60 dolar civarındaydı.

Muslukların değiştirilmesi yalnızca mutfak için geçerli değildir; bu kolay ev yükseltmesi banyolarda da yapılabilir.

5. Bir kat taze malç koyun

Hiçbir şey kaldırımın çekiciliğini yeni bir malç tabakası kadar artıramaz. Bu ucuz zemin kaplaması yalnızca çiçek yatağınızdaki yabani otları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin dışını da vurgular.

Her zaman yeni bir kat siyah malç sersem de, bu sizin tek seçeneğiniz değil. Kırmızı malç ve bezelye çakılı da çiçek tarhlarını güzelleştirmek için iyi çalışır.

6. Evinize Ev Bitkileri Ekleyin

Eski armatürleri değiştirin

Dekore ettiğiniz oda “kötü” geliyorsa ancak sebebini tam olarak belirleyemiyorsanız, bir ev bitkisi eklemeyi deneyin. Ev bitkileri havayı iyileştirir, mekana doku katar ve evin daha canlı olmasını sağlar.

Baş parmağı siyah olanlar yılan bitkisi, para ağacı, pothos veya Zz bitkisi gibi bakımı kolay ev bitkilerini deneyebilir. Zorluk arayan deneyimli iç mekan bahçıvanları paralarını keman yapraklı incir ağacına harcayabilirler.

7. Eski Termostatınızı Kapatın

Prizler gibi eski termostatlar da evin pis görünmesine neden olabilir. Termostatınız 1980’lerden veya daha öncesinden kalmaysa, onu daha modern bir dijital seçenekle değiştirmeyi düşünün. Dijital termostatların maliyeti yaklaşık 50 ABD dolarıdır (oldukça pahalı olan akıllı termostatlar hariç).

Uygun güvenlik önlemlerini alırsanız termostatı değiştirmek yönetilebilir bir DIY projesidir. Ancak her zaman olduğu gibi, elektrik işlerini yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, bunu kiralayın veya bu listeden başka bir öğe üzerinde çalışın.

8. Işık Armatürünü Değiştirin

Eski armatürleri değiştirin

Donanımlar dolaplar için mücevher olduğu gibi, aydınlatma armatürleri de tavan için mücevherdir. Eski aydınlatma armatürlerini değiştirmek için 100 dolar harcamak, paranın iyi bir kullanımıdır. Birçok temel aydınlatma armatürünü 100 doların çok altında bir fiyata bulabilir ve üzerinde çalıştığınız odaya bağlı olarak 2-3 tanesini değiştirebilirsiniz.

Tavan vantilatörleri de bu kategoriye girer. Evinizde veya verandanızda çalışmayan tavan vantilatörlerini değiştirin.

About admin

Check Also

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Bu yazıda Hepsi Bir Arada Kaplamanın nasıl taslağını ve dikileceğini keşfedeceksiniz. Gördüklerini sevdin mi? Mağazamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir