Bahar Sebze Bahçesi Nasıl Başlatılır

Bahar Sebze Bahçesi Nasıl Başlatılır

Bahar Sebze Bahçesi Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu.

Şimdi düşünmeye başlamanın tam zamanı Bahar Sebze Bahçesi Nasıl Başlatılır? Erken başlamak, bu yıl daha fazla taze ürünün tadını çıkarma şansınız olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda başkaları yaz aylarının başında bahçelerini açmaya başlarken, sizin zaten lezzetli ürünler hasat ediyor olacağınız anlamına da gelir! İşte bir baharda sebze bahçesi kurmak için hızlı başlangıç ​​kılavuzu bu yeni başlayanlar için harika! Sebze bahçeciliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Bahçecilik 101 Serisine mutlaka göz atın! Ayrıca yazının sonunda faydalı bulduğum birkaç sebze bahçesi kitabını da listeledim.

Bahar Sebze Bahçesi Nasıl Başlatılır

Açıklama: Bu gönderi Amazon ve/veya Etsy'ye bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, bu da bu gönderideki bazı bağlantılardan küçük bir komisyon kazanabileceğim anlamına gelir. Daha fazla bilgi için lütfen Açıklama Sayfamıza bakın.

1. Bir satın al Çiftçinin Almanağı. Bazıları bunun saçma olduğunu düşünse de, bir almanak aslında bahçe kurmayı planlayan herkes için harika bir yatırımdır. Size yalnızca bölgeniz ve neyin en iyi yetiştiği hakkında birçok bilgi vermekle kalmayacak, aynı zamanda insanların sebze yetiştirirken karşılaştığı ortak sorunlara ilişkin ipuçları da sunacak. Ayrıca çevrimiçi ekim kılavuzları da var, ancak Çiftçinin Almanağı yine de eğlenceli bir okuma! İşte bir sebze tablosu ne zaman ekilir The Old Farmer's Almanac online'dan (tek yapmanız gereken posta kodunuzu girmek ve bu size bölgeniz için bir ekim tarihi takvimi verecektir).

2. Kaliteli tohumlar satın alın. Ucuz tohumları genellikle yerel indirim mağazanızda bulabilirsiniz (ve bunları paranın kısıtlı olduğu zamanlarda kullandım ve oldukça iyi çalıştılar. Ancak çeşitlilik açısından aralarından seçim yapabileceğiniz pek bir şey yok). Gerçekten başarılı bir bahçeye sahip olmayı planlıyorsanız, maliyete karşı kaliteyi tercih edin. İyi tohumlar elde etmek için tonlarca para harcamanıza gerek yok. Organik konusunda endişe duyanlar için çok sayıda organik ve yadigâr tohum çeşidi mevcuttur. İşte favori tohum kataloglarımın bir listesi. Her ne kadar büyük mağazalar yadigâr tohumlarını taşıma konusunda daha iyi hale gelse de!

3. Kendi fidanlarınızı yetiştirebilirsiniz. Hava açık havada ekime hazır olmadan önce tohumlarınızı iç mekanda başlatmanın birden fazla yöntemi vardır. Saksı toprağını küçük kaplarda, tepsilerde ve hatta çeşitli kaplarda kullanabilirsiniz. hazır başlangıç ​​kitleri Bu size ekimi kolay bir kapta toprak sağlar. Bu, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar ve soğuk havanın beklenenden biraz daha uzun sürmesi durumunda bitkilerinizi daha uzun süre güvende tutmanıza yardımcı olur. İşte Yaratıcı Tohum Başlangıç ​​Fikirleri ile ilgili bir yazı.

4. Bahçe merkezlerinden fide satın alabilir ve bir adım önde başlayabilirsiniz. Gürcistan'dayım ve mağazalarımız bunları zaten taşıyor. Hala don tehlikesiyle karşı karşıya kalacağınız günleriniz varsa, körpe fidanlarınızı korumak için sıra örtüleri veya karanfiller kullanabilirsiniz. Bahçe merkezlerinin ve büyük mağazaların yadigarı fidanları taşıma konusunda giderek daha iyi hale geldiğini buldum. Çeşitlilik hala tohumdan büyümüş olsaydınız olacağı gibi değil, ama en azından bir şey var!

5. Toprağı ekime hazırlayın. Bu, bir torba saksı toprağı açıp büyük bir kaba eklemek kadar basit olabilir veya arka bahçenizdeki bahçe arsanızı ayıklamak ve toprak sürmek kadar zaman alıcı olabilir. Yabani otları çıkardığınızdan, uygun bir gübre eklediğinizden (ev yapımı kompost mükemmel bir seçimdir) ve gerektiği gibi drenajı sağlayacak şekilde ayarladığınızdan emin olun.

Baharda Sebze Bahçesi Nasıl Açılır - Bu yıl sebze bahçeniz olsun ister misiniz?  İşte yeni başlayanlar için harika bir bahar sebze bahçesi kurmaya yönelik hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu!  Sebze bahçeciliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Bahçecilik 101 Serisine mutlaka göz atın!  |  kendi yiyeceğinizi yetiştirin, sebzeler, arka bahçenizde bir bahçe kurun, yükseltilmiş yataklar, #bahçe #bahçe #sebzeBahçesi #büyüyenYiyecek

Benim sebze bahçem

6. Hava izin verdiğinde bitkileri dışarıya yerleştirin. Fidelerinizi dışarıya çıkarıp kaplara veya hazırladığınız bahçenize koymak için en iyi zamanı belirlemek için tahmininizin yanı sıra geçmiş yıllara ait tahminleri de izleyin. Fidelerinizi korumanın bir yolu yoksa, öngörülen son don sonrasına kadar ve tercihen hava sürekli olarak 55 derecenin üzerine çıkana kadar beklemeyi unutmayın. Dondurucu hava bitkilerinizi hızlı bir şekilde mahvedebilir ve don da onları çok kısa sürede yok edebilir.

7. Düzenli olarak sulayın ve gübreleyin. Ticari gübrelerin kullanımı yaygındır, ancak sebze bahçenizin toprağına ne eklemenin rahat olduğunu belirlemek için araştırma yapmalısınız. Ev yapımı kompost, bitkilerinizi gübrelemenin ve onların daha hızlı ve daha güçlü büyümelerine yardımcı olmanın harika ve güvenli bir yoludur. bunu kullanmayı seviyorum Balık Gübresi (Bu, Amazon'a bağlı bir bağlantıdır, ancak bunu Home Depot'tan da satın alabilirsiniz). Ayrıca bitkileriniz için doğru miktarda su ve güneş ışığını da araştırmanız gerekir. Bitkilerinizin su eksikliğinden ölmemesi için düzenli olarak sulamak önemlidir, ancak onları aşırı sulamak da istemezsiniz.

Bu hızlı ipuçları bahar sebze bahçesine nasıl başlanır Bu yıl en sevdiğiniz sebzelerin ödüllü mahsulüne başlayacağınızdan eminiz! Daha ayrıntılı bir makale için Sebze Bahçenizi Planlamanın Temelleri hakkındaki yazıma göz atın.

İşte sebze bahçıvanlığına yeni başlayanlar için önerdiğim bazı kitaplar:

Kare Ayak Bahçeciliği

Sebze Bahçıvanının İncili, 2. Baskı

Başlangıç ​​Sebze Bahçeleri: Küçük Organik Bahçeler için 24 Başarısız Plan

Rodale'nin Temel Organik Bahçeciliği: Yeni Başlayanlar İçin Sağlıklı Bir Bahçe Kurma Kılavuzu

Ayrıca ilginizi çekebilir: Bahçıvanlığa Yeni Başlayanlar için 15 Kaynak

Baharda Sebze Bahçesi Nasıl Açılır - Bu yıl sebze bahçeniz olsun ister misiniz?  İşte yeni başlayanlar için harika bir bahar sebze bahçesi kurmaya yönelik hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu!  Sebze bahçeciliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Bahçecilik 101 Serisine mutlaka göz atın!  |  kendi yiyeceğinizi yetiştirin, sebzelerinizi yetiştirin, arka bahçenizde bir bahçe kurun #bahçe #bahçe #sebzeBahçesi #büyüyenYiyecek

Bu yıl sebze bahçeniz olsun ister misiniz?  İşte yeni başlayanlar için harika bir bahar sebze bahçesi kurmaya yönelik hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu!  Sebze bahçeciliği hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Bahçecilik 101 Serisine mutlaka göz atın!

About admin

Check Also

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Bu yazıda elbiselerinize, eteklerinize ve üstlerinize nasıl fırfırlı etek tasarlayacağınızı, dikeceğinizi ve takacağınızı keşfedeceksiniz. Gördüklerini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir