Bahar Matematik Gökkuşağı Aktiviteleri, El İşleri, Oyun

Bahar Matematik Gökkuşağı Aktiviteleri, El İşleri, Oyun

Matematik merkezlerinize canlı bahar enerjisi eklemek, genç öğrencileri öğrenme konusunda heyecanlandırmanın harika bir yoludur!

Bu yazıda, anaokulu birinci sınıf öğrencilerimi bahar mevsiminde meşgul eden en sevdiğim gökkuşağı matematik aktivitelerinden, el işlerinden ve oyunlarından bazılarını paylaşıyorum.

Gökkuşağı Baharı Matematik Etkinliğine Güvenmek

Bu aktivite Aziz Patrick Günü'nde büyük bir favori, bu yüzden ben de bir bahar versiyonu oluşturmak istedim! Öğrenciler renkli mısır gevreği parçalarını kullanarak gökkuşağı oluşturmayı, ardından her renkten kaç tane kullandıklarını sayıp yazmayı çok seviyorlar! Ve tabii ki matematik manipülatiflerini yemek LOL!

En çok hangi rengi kullandınız, en az kullandınız, 2 rengi karşılaştırdınız (Mavi parçalardan kaç tane daha fazla kırmızı parça kullandınız?) vb. sorular sorarak etkinliği genişletiyoruz.

Sıralama, sayma, birebir yazışma, sayıları yazma ve sayıları karşılaştırma konusunda eğlenceli, uygulamalı bir uygulamadır.

Dijital Versiyon

Öğrenciler bu aktiviteden o kadar keyif aldılar ve bunu tekrar tekrar yapmak istediler, ben de onların sanal mısır gevreği parçalarını hareket ettirmelerine olanak tanıyan (ve tonlarca şekerli mısır gevreği yemelerini engelleyen LOL!) dijital bir versiyon oluşturdum.

gökkuşağına güvenen bahar matematik dijital etkinliği

Gökkuşağı Baharı Matematik Yaratıcılığı

El sanatlarını matematikle harmanlamayı seviyorum! Bu bahar matematik sanatı, öğrencilere toplama işlemi yaparken yaratıcılıklarını gösterme fırsatı veriyor!

Önce bir gökkuşağı oluşturuyorlar, sonra zar atarak her bir rengin üzerine kaç tane mısır gevreği parçası (veya renkli manipülatif) yerleştireceklerini görüyorlar! Öğrencileri gökkuşağındaki tahıl parçalarının toplam sayısını belirlemeye veya farklı renklerin miktarlarını karşılaştırmaya yönlendirerek etkinliği genişletiyoruz. (sayma, toplama, sayıları karşılaştırma)

bahar matematik sanatı

Gökkuşağı Rulo ve Kapak Matematik Oyunları

Bu ilgi çekici oyun yalnızca toplama, sayma ve sayı tanımayı güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda oyuncular gökkuşağı oyun tahtasındaki alanları stratejik olarak kaplarken eleştirel düşünmeyi de teşvik ediyor. Öğrenciler zar atıp sayıları kapattıkça, oyunun interaktif ve sosyal yönünün tadını çıkarırken sayı duyularını da geliştiriyorlar.

Öğrenciler bir partnerle veya bağımsız olarak oynayabilirler. Zar atıyorlar, sayıları topluyorlar ve bu sayıyı bir oyun taşıyla kapatıyorlar. Tüm sayılar dolduğunda oyun biter. Kazanan, en çok sayıyı kapsayan öğrencidir.

bahar matematik oyunu

Bu oyunu seviyorum çünkü toplama işlemine henüz hazır olmayan öğrenciler için kolaylıkla farklılaştırılabilir. Tek zarla oynanabilir. Öğrenciler noktaları sayar ve sayıyı tamamlarlar.

Rainbow Addtion Bahar Matematik Merkezi veya Tüm Grup Etkinliği

İster tüm sınıf eğitimi olsun, ister küçük gruplar veya merkezler olsun, öğrenciler gökkuşağındaki iki sayıyı toplamak için on çerçeve ve renkli mısır gevreği parçaları kullanmayı ve ardından toplama denklemini yazmayı severler.

On çerçeveyi lamine ediyorum ve öğrencilere toplama denklemlerini yazmaları için kuru silme kalemleri kullanmalarını söylüyorum. Biz onları kontrol ettikten sonra, onları silip bir sonrakine hazırlanıyorlar!

Harika merkezler veya küçük grup etkinlikleri yaparlar ve 10'a ekleme veya 20'ye ekleme olarak kolayca ayırt edilebilirler.

Her gökkuşağı kartının arkasına doğru toplama denklemlerini koyarak merkezlerin kendi kendini kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrenciler bir gökkuşağı kartı seçerler, sayıları bir araya getirmek için on çerçeveyi ve manipülatifleri kullanırlar ve ardından toplama denklemini yazarlar.

Bahar dönemi matematik incelemesi için hızlı bir şekilde gökkuşağının dijital Google Slaytlarını Akıllı Tahta'da gösteriyorum ve öğrencilerin masalarındaki on kareyi kullanmalarını sağlıyorum.

matematik pratiği bahar eklemesi
bahar dönemi matematik toplama çalışması

Bu bahar matematik etkinliklerini beğendiyseniz ve bunları sınıfınızda kullanmak istiyorsanız, önceden hazırlanmış şablonları (basılı ve dijital), desenleri, sayfaları ve ayrıntılı talimatları sayfamdan indirebilirsiniz. Bahar Matematik Etkinlikleri kaynağı. buraya tıklayın veya aşağıdaki kapak resminde:

Bahar Matematik Etkinlikleri el sanatları oyun merkezi

Daha sonra kullanmak üzere sabitleyin!

bahar matematik etkinlikleri el sanatları oyunları anaokulu birinci sınıf

About admin

Check Also

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Bu yazıda Hepsi Bir Arada Kaplamanın nasıl taslağını ve dikileceğini keşfedeceksiniz. Gördüklerini sevdin mi? Mağazamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir