Arıları Evinizden Uzak Tutmak İçin 7 İpucu

Arıları Evinizden Uzak Tutmak İçin 7 İpucu

Arılar bitkilerin tozlaşması için gereklidir ancak arı sokmaları alerjisi olan kişiler için acı verici veya tehlikeli olabilir. Doğanın ihtiyaçlarının arı sokmaması ile dengelenmesi, arıları öldürmeyen doğal ürünlerle sağlanabilir.

Arıları Nasıl Uzak Tutabiliriz?

Arılar polen aradıkları için bahçelere gelirler. İşte yiyecek toplamalarına izin verirken onları sizden uzak tutmanın birkaç doğal yolu. Bu önerilerin tümü çevre dostudur, ucuzdur ve elde edilmesi kolaydır.


Salatalık Kabukları

Salatalıktaki asit arıları ve eşekarısıları korkutur. Kabukları pencere pervazlarına, terasların etrafına, piknik masalarına, havlulara ve battaniyelere yerleştirebilirsiniz. Salatalık kabuklarıyla bahçenizde veya bahçenizde arıların olmadığı alanlar yaratın. Güverte veya veranda yakınına salatalık ekerek veya saklayarak arıları daha uzun süre caydırın.

Salatalık kabukları alüminyum folyoya veya tart tabaklarına yerleştirildiğinde daha etkili olur. Salatalık asidi ile alüminyum arasındaki kimyasal reaksiyon, arı kovucu özelliğini güçlendirir.


Tarçın

Arılardan uzak tutmak istediğiniz alanların etrafına tarçın sürün. Bunu bir hafta boyunca her gün yapmanız gerekebilir çünkü rüzgar ve yağmur tozu uçurur veya uzaklaştırır. Bir hafta boyunca sürekli tarçınla uğraştıktan sonra arılar uzak duracaktır. Farklı arıları uzak tutmak için zaman zaman ek uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Tarçın çubukları toz kadar işe yarar ve uçup gitmez veya yıkanmazlar.


Nane

Arılar nane kokusundan kaçınırlar. Verandanıza yakın veya üzerinde saksılarda bitki yetiştirmek onları uzak tutar. Bahçenizin bahçe, oyun alanı gibi alanlarına nane ekerseniz arılar uzak duracaktır.


Sarımsak

Bir diş sarımsağı doğrayın ve birkaç gün suda bekletin. Arıları uzak tutmak için açık kavanozları terasların ve terasların etrafına yerleştirin. İyi çalışıyor ancak kokunun sizi ve misafirlerinizi itmediğinden emin olun.


Bebek pudrası

Tarçın serptiğiniz her yere bebek pudrası serpin. Toprağa nüfuz etme ihtimali varsa organik bebek pudrası kullandığınızdan emin olun. Organik olmayan toz toprağın zarar görmesine neden olabilir. Pencere ve kapı eşiklerindeki ince kaplama, arıları perdesi olmayan evlerden uzak tutuyor.


Kurutucu Çarşaflar

Kurutucu çarşafları, giysilerin taze kokmasını sağlamak için kokular içerir. Aynı kokular arıları caydırır. Arıları uzak tutmak için verandanızın etrafına birkaç çarşaf asın. Göğüs cebinizde bir kurutucu çarşafı taşımak onları vücudunuzdan uzak tutmanıza yardımcı olur.


Vanilya

Vanilya, çiçek tarhlarında çalışırken bile arıların üzerinize konmasını engeller. Bir çorba kaşığı vanilyayı suyla karıştırın ve arıları uzak tutmak için açıkta kalan bölgelere sürün. Kapı ve pencerelerin yakınına yerleştirilen vanilyaya batırılmış pamuk topları, arıları evden uzak tutar.

Diğer Arı Caydırıcılar

Dikkate alınması gereken diğer birkaç arı caydırıcısı şunlardır:

  • Kadife çiçeği. Arılar kadife çiçeğinden kaçınır. Arılardan uzak tutmak istediğiniz alanlara taşıyabilmeniz için onları saksılarda büyütün.
  • Damıtılmış sirke. Arılardan kurtulmak için istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz küçük açık kaplara tam gücüyle dökün.
  • Naftalin. Arı yuvalarının yakınına tülbent içine naftalin asmak onları yola devam etmeye ikna eder.
  • Kırmızı biber. Tarçın veya bebek pudrası yerine kırmızı biber kullanın.
  • Uçucu yağlar. Birçok uçucu yağ arıları uzaklaştırır. Birkaç damlayı suyla karıştırıp sprey olarak kullanın veya vanilya gibi cildinize sürün. Nane yağı, karanfil yağı, citronella yağı, okaliptüs yağı, biberiye yağı ve sardunya yağı iyi çalışır.

Arıları Çekmekten Nasıl Korunulur?

Arılar meraklıdır ve daima polen ararlar. Bazı kıyafet türleri, yiyecekler ve kokular onları size daha da yakınlaştırır.

  • Parfümler – Arılar kokulardan etkilenir. Parfüm, tıraş losyonu, kokulu saç spreyi, güneş koruyucu losyon ve kolonya arıları çeker. Özellikle büyük miktarlarda kullanıldığında. Uzun süre dışarıda kalmayı planlıyorsanız kokusuz ürünler kullanın, kolonya veya parfüm kullanmayın.
  • Giyim – Arılar parlak renklere ve çiçek desenli giysilere, masa örtülerine, battaniyelere ve havlulara ilgi duyar. Kırmızıyı, moru ve sarıyı çiçek sanıyorlar. Parlak olmayan tek renkli giysiler giyin.
  • Yiyecek – Arılar, barbekü (özellikle tatlı kokulu sos kullanıldığında), kızarmış tavuk, şişelenmiş gazoz, turtalar ve diğer tatlılar gibi tatlı ve yoğun kokuları araştıracaktır. Yiyecek kokularından etkilenirler. Dışarıda yemeden önce tüm yiyeceklerin sıkıca kapatıldığından ve çöplerin kapatıldığından ve yemek alanından uzaklaştırıldığından emin olun.

Arıları sizden veya verandanızdan uzak tutmak için ticari böcek kovuculara güvenmeyin. Sivrisinekler, tatarcıklar ve sineklerden farklı olarak arılar, üzerinizde kullanılan çoğu böcek kovucu madde veya citronella gibi böcek kovucu mumlar tarafından caydırılmaz.

About admin

Check Also

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Hepsi Bir Arada Kaplama: Yeni Başlayanlar İçin Video Kılavuzuyla Kolay Eğitim

Bu yazıda Hepsi Bir Arada Kaplamanın nasıl taslağını ve dikileceğini keşfedeceksiniz. Gördüklerini sevdin mi? Mağazamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir