Anneler Günü El Sanatları ve Annemle Muffinler İçin Hediyeler

Anneler Günü El Sanatları ve Annemle Muffinler İçin Hediyeler

 

Mom Craft Anneler Günü Hediyesi ile Muffin

Annemle kekler sınıftaki annelerimiz, teyzelerimiz, büyükannelerimiz, kız kardeşlerimiz vb. için her zaman çok neşeli ve hak edilmiş bir kutlamadır, keşke yılın bu kadar yoğun bir döneminde olmasaydı hahaha. Yıl sonu sınavları, mezuniyet programı hazırlıkları, konferanslar vb. ile onlara güzel bir sunum planlamak biraz bunaltıcı olabilir.

Misafirlerimiz geldiğinde öğrencilerin hazırladığı ve sevimli bir şeyin beni beklemesini istedim, bu yüzden bu çörek el sanatlarını buldum. Çok fazla parçaları yok, bu yüzden hazırlamaları ve yaratmaları kolay, yine de sevimli görünüyorlar (kazandılar!).

Öğrenciler 3 parçayı (kalp, muffin üstü ve muffin kağıdı) keser, birbirine yapıştırır ve kişiselleştirir. Süper basit! Öğrencilerin çörekleri annelerinin en sevdiği şeye (ya da en sevdikleri olduğunu düşündükleri şeye) benzeyecek şekilde renklendirmelerine izin vermeyi seviyorum, ancak zamandan tasarruf etmek için renkli kağıda da basılabilirler.

Fotoğraf çekmek eskiye göre çok daha kolay olduğu için öğrenci fotoğraflarını velilere özel hatıra olarak hediye olarak kullanmayı seviyorum.

Öğrencilerin seçebilecekleri iki farklı söz vardır ve ayrıca resimlerinin kalpte mi yoksa muffin kalıbında mı olacağına karar verebilirler. Onlara seçenek sunmayı seviyorum çünkü bu, zanaatı daha kişisel hale getiriyor ve öğrencilere, neye benzediği üzerinde bir miktar kontrole sahip olduklarını hissettiriyor.

Anneler ile Muffinler Anneler Günü Elişi
Anneler Günü el işi ile kekler

Genç öğrencilerim yılın bu zamanında yazma konusunda daha iyi olduklarından, onların anneleri hakkında yazmalarını seviyorum. Annelerin kendileri hakkında yazılanları okuyup birbirleriyle paylaşmaları her zaman kutlamanın en önemli anıdır.

Zamandan tasarruf etmek için 2 ayrı proje yapmak yerine yazmayı onların hediyesi ile birleştirdim ve çok tatlı oldu! Öğrenciler çiçekler yarattılar ve yaprakların üzerine annelerini, büyükannelerini, teyzelerini, velilerini vb. neden sevdiklerini yazdılar.

Öğrenciler çiçek, sap ve yaprak desenlerini kesip arka plan sayfasına yapıştırırlar. Yapraklar ve yapraklar, onları daha da “sevgi dolu” kılmak için kalp şeklindedir.

Anneler Günü Elişi çiçeği

Hediyenin ana odağı yazı olduğundan öğrenci fotoğrafları olmadan da yaptık.

 

About admin

Check Also

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Fırfır Etek Nasıl Yapılır: Videolu Başlangıç ​​Rehberi

Bu yazıda elbiselerinize, eteklerinize ve üstlerinize nasıl fırfırlı etek tasarlayacağınızı, dikeceğinizi ve takacağınızı keşfedeceksiniz. Gördüklerini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir